Jak zadbać o stan swojego umysłu? Europejski Dzień Mózgu
18 marzec 2024
Co lubi nasz mózg? 10 czynników, które pomogą utrzymać nasz mózg w formie
Każdy dzień jest dobry, aby poszerzać swoją wiedzę, a obchodzony 18 marca - Europejski Dzień Mózgu - wydaje się być okazją wręcz wyjątkową. Redakcja magazynu Farmakoekonomika Szpitalna dzieli się z nami treścią opublikowanego na jej łamach krótkiego poradnika, który odpowie na pytanie: jak zadbać o najważniejszy organ naszego ciała?
Sprawnie funkcjonujący mózg ma wpływ na nasze zachowanie, postrzeganie, myślenie oraz jakość naszego życia. Mózg jest najbardziej złożonym narządem w ludzkim ciele, którego stopień rozwoju najprawdopodobniej determinuje istnienie świadomości.
Starszy wiek wiąże się często z osłabieniem zdolności umysłowych. Proces starzenia wiąże się niejednorodnością i zmiennością osobniczą. Zależy od czynników biologicznych, psychologicznych ale też społecznych i ekonomicznych. Starzenie naszego organizmu jest procesem naturalnym, który dotyczy także mózgu.
Spadek funkcji poznawczych może rozpocząć się już we wczesnej dorosłości, ale nie jest nieunikniony. Dlatego warto dość wcześnie zadbać o to, by utrzymać mózg w dobrej kondycji i zapobiec wielu chorobom tego narządu.
Poniżej przedstawiamy 10 czynników, które pomogą utrzymać mózg w jak najlepszej formie.
Powyższy artykuł pochodzi z „Farmakoekonomiki Szpitalnej" - czasopisma, którego jesteśmy wydawcą. Magazyn jest skierowany do pracowników farmacji szpitalnej.
Przypominamy, że można go otrzymać w formie bezpłatnej prenumeraty.